BAZA NAMIOTOWA
SKPB Łódź
Muszyna - Złockie


Baza czynna jest w lipcu i sierpniu.

 • w sezonie 2013 baza czynna będzie
  od 1 lipca do 30 sierpnia
 • ceny noclegów na bazie wynoszą:
  9 zł za nocleg w namiocie bazowym
  5 zł za nocleg w namiocie własnym
 • uwzględniane są zniżki dla członków PTTK,
  oraz wynikające z przynależności bazy do
  Unii Baz
 • nocleg bezpłatny przysługuje przewodnikom - członkom
  studenckich kół przewodnickich

Oferujemy:

 • tanie noclegi w namiotach bazowych
  (ok. 50 miejsc),
 • możliwość korzystania z kuchni polowej
  i jej wyposażenia oraz z jadalni,
 • bieżącą wodę (w potoku) i prysznic.

  Na terenie bazy można także rozbić własny namiot.

Położenie bazy. Baza znajduje się we wschodniej części Beskidu Sądeckiego, w paśmie Jaworzyny Krynickiej. Usytuowana jest w zacisznym miejscu ponad wsią Złockie nieopodal jednego z nadpopradzkich uzdrowisk - Muszyny.

Okolice bazy. Wieś Złockie położona jest na zachodniej Łemkowszczyźnie. Tereny te należały do dawnego Państwa Muszyńskiego będącego do 1770 roku we władaniu biskupów krakowskich. Obecnie Złockie stanowi administracyjnie część Muszyny. Turyści mogą podziwiać tutaj łemkowską cerkiew p.w. św. Demetriusza (obecnie kościół rz.-kat.) z przepięknym barokowym ikonostasem. Dużą atrakcją są również ruiny zamku górujące nad drogą z Muszyny do bazy. Liczne domy wypoczynkowe szpecą niestety tutejszy krajobraz. Wystarczy jednak wejść na Koziejówkę lub pod Pustą Wielką, by pozbyć się tego wrażenia. Na szczęście sama baza położona jest z dala od innych zabudowań, w zacisznym i urokliwym miejscu.

Gospodarze. Baza prowadzona jest przez przewodników ze STUDENCKIEGO KOŁA PRZEWODNIKÓW BESKIDZKICH w Łodzi.

Festiwal. W sierpniu na bazie odbywa się Tematyczny Festiwal Muzyczny. Szczegóły na stronie SKPB

ZAPRASZAMY:

NA BAZĘ

na stronę
BAZY "Pod Wysoką"
nad JAWORKAMI

Baza "Pod Wysoką"

na stronę
SKPB ŁÓDŹ

 

INFORMACJI udziela
i rezerwacje przyjmuje:

Konrad Księżopolski
tel.: +48 604 779 148
e-mail: muszyna@skpb.lodz.pl

 

nasz e-mail:
skpb.lodz@poczta.fm

 

 


Dojazd: Z głębi Polski najwygodniej dojechać pociągiem jadącym przez Nowy Sącz i Piwniczną do Krynicy. Wysiąść należy wówczas na stacji Muszyna Główna. Do Muszyny można również dojechać koleją, autobusem PKS lub autobusem komunikacji uzdrowiskowej od strony Krynicy.

Dojście drogą: Ze stacji PKP w Muszynie należy udać się najpierw w stronę centrum miasta, a następnie szosą biegnącą wzdłuż Popradu do Piwnicznej. Po przekroczeniu przejazdu kolejowego i parominutowym marszu szosą, skręca się w drogę odchodzącą w prawo [1], w stronę Złockiego i Szczawnika (drogowskaz). Po 15-20 minutach od opuszczenia doliny Popradu, na następnym rozwidleniu dróg [2] (już w centrum Złockiego) również należy skręcić w prawo. Następnie po kilku minutach za bazowymi znakami skręcamy znowu w prawo [3] i między domami przez łąki docieramy do bazy. Czas dojścia od stacji około 60 min. Bardziej leniwi mogą odcinek z centrum Muszyny (przystanek na rynku) do rozwidlenia dróg w centrum Złockiego [2] przejechać autobusem komunikacji uzdrowiskowej jadącym do Szczawnika.

Dojście przez Koziejówkę: Amatorom mniej szosowych spacerów polecamy drugi wariant dojścia na bazę. Od stacji PKP w Muszynie należy udać się szlakiem "Sadzonego Jaja" (do przejazdu kolejowego idzie się identycznie jak w  poprzednim wariancie). Jest to znakowany na żółto szlak z Muszyny przez górę Zamkową i Koziejówkę [4] do bazy i dalej do Złockiego. Szlak zaznaczono m.in. na mapie "Muszyna i okolice" 1:50 000 wyd. Rewasz. Czas dojścia od stacji nieco poniżej godziny.


Propozycje wycieczek:

 • Wartą całodniowego wysiłku jest wędrówka w rejon Jaworzyny Krynickiej (1114). Choć sam szczyt jest oszpecony górną stacją kolejki gondolowej i "kiełbaskową" infrastrukturą to wycieczka ze Złockiego jest niezwykle przyjemna.
 • Poza tym polecamy wycieczki w pasmo Zimnego i Dubnego w Górach Czerchowskich, zwiedzanie rezerwatu "Las Lipowy Obrożyska" czy odwiedzanie licznych cerkwi łemkowskich w okolicy (Szczawnik, Milik, Andrzejówka, Jastrzębik i inne).
 • Bardzo atrakcyjne wycieczkowo są rejony Pustej Wielkiej, Runka i Hali Łabowskiej.
 • Dzięki przejściu granicznemu w Leluchowie nad Popradem (pieszemu i kolejowemu) oraz dogodnym połączeniom PKP baza jest również bardzo dobrym miejscem wypadowym do jednodniowych wycieczek na Słowację (m.in. w rejon Lubowli).

 

[ NA GÓRĘ STRONY ]


 INFORMACJE TECHNICZNE
polskie liery kodowane w ISO-8859-2
rozdzielczosc 800x600 piksli

strona podlega ochronie
zgodnie z zasadami prawa autorskiego


design   Jan St. Baran   (copyright 1999)